Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/ibrahimgok/domains/avukatibrahimgok.com.tr/public_html/parametre.php on line 74
Av. İbrahim Gök Ramazan Bayramı Mesajı

Av. İbrahim Gök Ramazan Bayramı Mesajı

Quote

Av. İbrahim Gök Ramazan Bayramı Mesajı.

Bin aydan hayırlı Kadir gecesinin yer aldığı Ramazan'ın manevi iklimini yaşarken 'Elveda Ya Şehr-İ Ramazan' diyerek uğurlamış olmanın hüznü içerisinde biraz da buruk bir bayramdır, idrak ettiğimiz 'Ramazan Bayramı'..

Paylaş:
Av. İbrahim Gök Ramazan Bayramı Mesajı

Haber detayı

Gönüllerimize zenginlik veren on bir ayın sultanı Ramazan Ayı boyunca, manevi bir disiplin içinde tuttuğumuz orucun ardından ulaştığımız “Ramazan Bayramı”;

Hicretin 2. yılından İtibaren farz kılınan Ramazan ayını oruçla geçirdikten sonraki ayın (şevval) ilk üç gününü bayram olarak kutladığımız bir bayramdır…

 

Bin aydan hayırlı Kadir gecesinin yer aldığı Ramazan’ın manevi iklimini yaşarken “Elveda Ya Şehr-İ Ramazan” diyerek uğurlamış olmanın hüznü  içerisinde biraz da buruk bir bayramdır, idrak ettiğimiz “Ramazan Bayramı”.

 

Bayramlar günleri birlik, beraberlik ve dayanışma duyguları ile birbirimizi kucakladığımız çok özel günlerdir.

Bayramlar, günlük hayatımızın koşuşturması içinde gözden kaçırdığımız kimsesizleri ve ihtiyaç sahiplerini hatırlama, gönülleri kaynaştırmaya vesile olan zamanlardır.

Sosyal çözülmenin, tahriklerin yoğun yaşandığı şu günlerde, bu olumsuz gidişe dur demeye vesile olabilecek güzelliklerin yaşanması yönünde; esâsen var olan dîni kardeşliğimizin daha da kuvvetlenmesi ve dinimizin çok kıymet verdiği kardeşlik şuurunun daha çok inkişaf etmesi,  toplumda sevincin ve neşenin yaşandığı, sevgi ve saygı duyguların coştuğu, zengin fakir btünleşmesinin sağlandığı yardımlaşma ve kaynaşmanın zirvesinin yaşandığı, insanları kaynaştırıp bir araya getiren en güzel vesilelerden biri olan günlerdir bayramlar… Sadece yaşayanların değil, terk-i dünya diyen ve kabirlerinde “Fatiha” bekleyenlerin de unutulmadığı çok özel günlerdir “Bayramlar”.

Bu çok özel duygu ve davranışların yaşanması dualarımızla, aziz milletimizin, değerli hemşerilerimizin Ramazan Bayramı’nı tebrik eder, bayramın; sevgi, saygı, yardımlaşma, kaynaşma, hoşgörü, kardeşlik ve barışa vesile olmasını dilerim.